(212) 520 20 05 info@sportvesport.com
Şuanda Sepetinizde
Ürün Bulunmaktadır

İade İşlemleri


İade İşlemleri


Siparişinizdeki ürünleri veya ürünü iade etmek istediğinizde uyulması gerekli ana kural aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 8 iş günü içerisinde sportvesport.com' un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade etmenizdir. (Ürünün iade sebebini belirten bir notu faturanın yanına koymanız büyük önem arz etmektedir.)

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;


* İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

* Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

* İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

* İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. 
Bu durumda da ARAS KARGO ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

Teslimat sırasında ürünüm hasarlı çıktı, ne yapmalıyım?

 • Aldığınız ürün ‘hasarlı’ ya da ambalajı ‘deforme’ ise bunun için ‘Kargo Hasar Tespit Tutanağı’ ya da ürününüzün Yetkili Servis tarafından kurulumu sırasında düzenlenecek ‘Yetkili Servis Hasar Raporu’ gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız ‘hasar bildirimi’kabul edilmeyecektir.

Kargodan ürünü teslim alırken ne yapmam gerek?

• Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz.
Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz.

• Kargo tarafından sportvesport.com’a, ürünün hasarlı olduğuna ilişkin bilgilendirme yapıldığında; ürünün iade işlemleri başlatılacak ve “ürün bedel iadesi” gerçekleştirilecektir.

Üründe hasar olduğunu kargodan ürünü teslim aldıktan sonra fark etttim, ne yapmam gerek?

• “Kargo Tespit Tutanağı” olmadan teslim alınan ürünlerdeki hasardan/deformasyondan sportvesport.com sorumlu değildir.
• Teslim aldığınız ancak Yetkili Servis tarafından kurulumu gereken, kutulu/ambalajlı ürünler için sonradan fark edilen hasarlar öncelikle “Yetkili Servis Hasar Raporu” ile belgelenmelidir. Bu belgenin temininden sonra ‘Sipariş Takibi’ sayfasından ‘Ürün bozuk Çalışmıyor” başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kapsamda ürünün geri gönderimi için “kargo bedeli” ödemezsiniz.

Ürünlerin iadesinde;


Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler Örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs. ) , tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

İade İşlemleri


Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. 
Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir. 
Ürünlerde Müşteri Hizmetleri bölümünün altındaki ?Ürün İade? linkine tıklayarak karşınıza çıkan ekrandaki adımları tamamlayarak gönder butonuna basarak işlemi tamamlayınız. 
Göndermiş olduğunuz bilgiler Müşteri Hizmetleri bölümü tarafından incelenecek ve konu hakkında size ayrıntılı bilgi verilecektir.

İade işlemi onaylandığında size mail ve Sms ile bilgisi verilecek ve isteğinize bağlı olarak yeni bir sipariş verebilmeniz için hediye çeki yada para iadesi yapılacaktır.

* PTT Kargo ile gönderilen paketler kontrol edilemediği için kabul edilmemektedir. Lütfen ptt kargo ile gönderi yapmayınız.

İade Adresi: Sportvesport.com‘ a aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Lojistik Merkezi: Hobyar Mah Aşirefendi Cad. No-7 Kat-3 D-309
Telefon: 0212 520 20 05 (Çağrı Merkezi) 
Fax       : 0212 522 22 08

Müşteri Hizmetleri email : info@sportvesport.com

 

 

Copyright © 2024 Sportvesport. Tüm hakları saklıdır.